Az I/B csapatbajnokság legutóbbi fordulójában a Balásy–Artemix meccsen sok volt az olcsó parti:
0 IMP: 14 db
1–2 IMP: 8 db
4–7 IMP: 6 db
11+ IMP: 4 db
Ami meglepő, hogy az 1-2 IMP-s partik 6–2 arányban a mi javunkra szóltak. Pistával gyakran hullajtunk extra szüröket (lásd 10-es parti). Elég nyilvánvalóan Kelet–Nyugaton volt a lap: a két asztalon ők 49-szer voltak felvevők (76,6%), Észak–Dél csak 15-ször (23,4%).
8. leosztás
Mindkét asztalon azonos licitmenet folyt: Nyugat hosszú treffet jelzett, Kelet pedig vállalta a 3 szant (remélve, hogy Nyugat hoz valamit pikkben).
A licit alapján úgy gondoltam, hogy Nyugatnak nincs négyes pikkje. Keletnek még lehetett, de maximum négy. Ezért a pikk bubival indultam (a mi indító kijátszás táblázatunkban ez JT vezetésű szín vagy pontosan harmadik QJx; a dáma induláshoz legalább QJ9 kell; QJxx(x)-ből kicsivel kell indulni). A pikk indulás fényes sikert aratott: elvittük az első hat ütést, két bukás.
A nyílt teremben a káró indulás azonnal adta a kilencedik ütést. Ha a végén a felvevő nem fed a pikk királlyal, még szürt is csinálhatott volna. A +400 és a +100 együtt +11 IMP-t ért.
10. leosztás
Kalmár Zoli 1 szannal indult és mindenkit elhallgattatott. Az ősi bölcsesség („1 szan és 6 szan ellen passzívan kell indulni”) szerint káróval indultam. Az asztal hetesét Pista a nyolcassal fedte, ütött a bubi. Zoli nekilátott a treffnek. Amikor Pista a kőr hatost dobta (páratlan kér, páros Lavinthal) nem gondoltam, hogy ennyire jól áll káróban, meg voltam győződve, hogy a káró figurák (de legalább az ász) a felvevőnél vannak és Pista a pikket kéri. Ettől a tévhittől vezérelve raktam ki a pikk dámát. A felvevő köszönte szépen, és kizavarta a kőr ászt. Pista nem kapta le a kárókat, hanem pikket hívott, így a nem túl elegáns 1 szan +4 került a (virtuális) szkórlapra.
A nyílt teremben Vass Kata 1 treffel indult és hármas pikket jelzett. Amikor visszaért hozzá a licit, a párosversenyreflexek azt súghatták, hogy a 2 kőrt nem szabad hagyni. Ez ellen legfeljebb az szól, hogy Tamás a tudott hármas pikk csatlakozás ellenére sem mondott 2 pikket. A 2 pikk csak azok számára volt teljesíthető, akik hisznek a „bubi után jön a dáma” babonában, vagy ismerik a lapokat hátulról. Blancz Tamás egyik csoportnak sem tagja: egy bukás, –100 és –210, –7 IMP.
15. leosztás
A két tízlapos fit ellenére csak 18 ütés volt a partiban (a gémek már bukósak). Kerényi Pista a kizárásra rámondta a 4 pikket, Kalmár Zoli pedig tovább mentett. Az 5 kőr csendben egyet bukott.
A nyílt teremben magasabb volt a tét, mert Vass Kata kizárás helyett invites lapot mutatott. Így amikor Balásy István „darabokban” mondta be a 4 pikket, az mentésnek tűnhetett Blancz Tamás számára, így kontrázott. Kata megtalálta az egyetlen buktató indulást, a káró ászt. A káró folytatás buktat, mert a felvevőnek be kell menni a a királlyal (másképp jön a káró lopás), és nem tudja felmagasítani a kárót egy treff dobásra, a treff király kiadása után pedig lehívható a káró dáma.
Az ász indulásba Tamás a káró hatost tette, és ez most valóban a legnagyobb nélkülözhető lap volt (a tízes dobása tömi a partit, mert a káró magasítható). Kata azonban nem látta elég nagynak a hatost és kőrre váltott. Ezután felvevő kiaduzott, megadta a treff bubi elleni impasszt és teljesített.
–790 és +50, –12 IMP.
22. leosztás
A zárt teremben Dél lapja gyengébbnek, Kelet lapja pedig erősebbnek hangzott, mint a nyílt teremben. Ez arra késztette Nieland Dánielt, hogy szlemre törjön. Bízva a treff királyban, a pikk ásszal indultam. Mint utóbb kiderült, ez volt az egyetlen buktató indulás (más indulásra aduzás után káróra el lehet dobni a pikket). A treff király ellen volt ellenszere a felvevőnek, a 4–1-es adu ellen nem: egy bukás, +680 és +100, +13 IMP.
25. leosztás
A 2 treff közbeszólásra úgy terveztem, először a kárót, aztán később a pikket licitálom, mert ez jobban leírja az elosztást és a ponterőt is, mintha kontráznék. Ezt a tervet Nieland Dániel megtorpedózta azzal, hogy ő mondott pikket. Amikor Kalmár Zoli kiment 3 treffbe, úgy tűnt, hogy miszfites a parti, ezért megkontráztam a 3 treffet. Nyugat sikén treffjével és hosszú gyenge színével visszament a pikkbe, amit sokkal boldogabban kontráztam. Az eredmény három és négy bukás között ingadozott és végül négy bukás lett, +1100.
A nyílt teremben Dél kontrázott a 2 treffre, Észak pedig a 2 pikkre rámondta a 3 kőrt. Ezzel megóvta Kelet–Nyugatot a nagyobb bajtól. A 3 szan nyílt lapokkal teljesíthető volt (a kis kőr hívás után szürrel), de egyet bukott, +15 IMP.
27. leosztás
A nyílt teremben Nyugat káró licitje után minden szín veszélyesnek látszott, így Észak aduval indult. Ez nagyban megkönnyítette a felvevő dolgát (egy ideig még szürre is volt esély).
A zárt teremben Pista káróval indult, és a felvevő az ásszal kezdte az aduzást. Innen már csak nyílt lapokkal lehetett teljesíteni. +50 és +110, +4 IMP
30. leosztás
A zárt teremben a 3 szan nem tűnt jó felvételnek, ezért inkább 4 pikket mondtam. Szerencsémre Nieland Dániel nem találta ki a buktató káró indulást, hanem a zárt treffel kezdett. Úgy tűnt, le kell lopni egy treffet, ezért elsőre kis pikket hívtam azzal az elképzeléssel, hogy a második pikk menetben ütök az ásszal és utána treffet lopok. Ennek a tervnek az volt a baja, hogy utána nem tudtam volna kézbe jönni. A kőr király szöktetését a parti legelején kellett volna megpróbálni, ráadásul a kőr hívás arra is jó, hogy elvágja a közlekedést. A 3–3 treff miatt már nem volt szükség lopásra, így rá tudtam hívni a kőrre. A jól ülő kőr ász miatt a 4 pikk még a 3–1-es adu ellen is meglett.
A nyílt teremben Kelet 4 kőrje fegyelmezetlen (lehet, hogy a partner csapdázott és már a 3 pikket is kontrázni tudja) és kőrrel a pikk szín ellen meglehetősen céltalan volt. Amikor Balásy István (akinek a 3 pikk licithez képest volt még tartaléka és a partnere lehetett volna erősebb is) nem kontrázott, ezt a kalandot megúsztuk –150-nel. A +420-al kombinálva +7 IMP.
31. leosztás
A nyílt teremben Dél 1 káró licitje elhallgattatta Nyugatot, így Balásy István és Szalka Júlia simán felvették a 6 pikket és szürrel teljesítettek.
A zárt teremben a precíziós 1 treffre a 3 káró kényelmetlen helyzetet teremtett. A 4 káró jelentése: legalább 4 kontroll (A=2, K=1), ebből legalább egy a káróban. Ezután a négyes szinten nekiláttunk megkeresni színünket. A 4 szant természetesnek szántam, Pista azonban ászkérdésnek értelmezte (bár ennek szerintem nincs értelme a kontrollválasz után). Az 5 kőrt természetesnek vettem és mivel legfeljebb egy ász vagy két király állt ki, 6-ot mondtam. A majorok kedvező fekvése miatt mi is 13 ütést vittünk.
A vége így 67–29-es győzelem lett. A 32 partiban leadott 29 IMP nagyon jól mutat.