III. osztály
5. leosztás
A licitálást a mezőny kétharmada megnyerte, de a felvevőjáték nem volt minden asztalon eredményes. A jó játékos az adu indulást a kézben üti, és kőrt hív. Az asztalról nem szabad a királyt tenni az ütésbe. Hiába hívnak újabb adut, a kőr szín magasítható.
14. leosztás
A védekezés megnehezíti a jó felvételhez vezető utat. Káró adu mellett a nagyszlem is terített, de ezt nem lehet elérni. Egy asztalon nagyobb teret hagyott a támadóknak a védekező vonal. Nyugat 4 pikk kulcs- vagy felüllicitjét viszont Kelet lepasszolta…
II. osztály
29. leosztás
Csak négy pár mondta be a terített szlemet. Tizenhárom ütés van a leosztásban, de a védekezés miatt a maximumot nehéz elérni.
I/B
7. leosztás
Néhány asztalon tízet ütött Kelet. A káró király indulást az ász üti. A felvevő aduzik, a negyedik adut Észak viszi. Dél két kárót és egy treffet dob. Észak pikk hívása az ászé. Kilenc ütés már valószínű, de hol a tizedik? Ehhez Dél rossz ellenjátéka kell. Akármelyik treffet hívja a felvevő, a tízest kell adni az ütéshez. Így elkerülhető a kényszerhívás.
23. leosztás
Dél gyenge lapjával nem fogadja el a meghívást. Néhány erőszakos pár viszont abban bízva, hogy a kártyajáték nem sakk, rossz licittel felvette a minimális esélyű szlemet. A játékot már nehéz elrontani, bár egy párnak összejött. Ámde rossz licittel és rossz játékkal nehéz jó partit írni.
I/A
16. leosztás
Kelet némi lelkiismeret furdalást érez, amikor meglátja az asztalt. „Miért nem játszunk nagyszlemet” – mondja magában. A 6 pikkben két asztali lopás elég a teljesítéshez, így csak kétszer szabad aduzni. A rossz kőrelosztás után megkönnyebbülnek a felvevők, legalábbis azok, akik teljesítettek.
27. leosztás
Az 5 káró exclusion Blackwood, a 6 káró invit a nagyszlemre. Észak lelki szemeivel látja, hogy a pikk dámája lehet a nyerő lap. A kőr bubi indulást a felvevő üti az asztalon, lop egy kárót a kézben. Aduval az asztalra megy, káró lopás. Pikk ász, káró lopás. Treff ász, treff lopás után az utolsó adu következik. Klasszikus dummy reverse, magyarul tótágas játék, vagy Molnár-coup. Előadta Dombi Gergő.
1935-ben a kor egyik legkitűnőbb szaklapjában a Wiener Bridge Magazinban az ismert német játékos és szaktekintély, E. Huning fregattkapitány a Molnár-coup-ról így nyilatkozott: „Szeretnék a nyakába borulni és a kezét melegen megszorítani, annyira elragadtatott engem az ön szellemes és bravúros ügyessége.” A véleményt idéző Újság című napilap július 18-i száma szerint dr. Molnár Harry az elismerést kiérdemelte, mert a Molnár-coup a magasiskola kétségtelenül legragyogóbb bravúrja.
Harry-ről a cikket megrendeltük, de a felkért szerző nagyon elfoglalt...