Partneremmel, Scharnitzky Péterrel már egy ideje váltakozó szant játszunk: első három helyen mansban 11,5–14, bellben és negyedik helyen 15–17. Annak ellenére, hogy ez az esetek kevesebb mint felét jelenti, a páros bajnokság első fordulójában elég sok parti volt, ahol a licitünk emiatt eltért a mezőnytől.
Nálunk nem volt meg az összhang: az 1 szan kontráját én többleterőnek gondoltam, Péter azonban az ő kontrája által ígért négyes kőr támogató kontrájának. Így már nem volt esély a gém bemondására, mert Péter csak hármas kőrt képzelt hozzám. A kihagyott gém csak 33,33 százalékot ért.
Aki tehette (mert nem zártak ki ellene 3 treffel) 1 szannal indult, ami a legtöbb esetben elhallgattatta az ellenfelet. Ők is, meg azok is akik ellen 3 treffel indultak, kb. fele-fele arányban mondtak gémet.
Scharnitzky Péteren kívül egyedül Els Toutenel indult 1 szannal. Ez az indulás nagyban megkönnyítette a lehetőségek felmérését. Tudva a legalább dubló kőrről, könnyű volt felvenni a 4 kőrt a kizárás ellenére is.
A teljesített 4 kőr 76,66 százalékot hozott, mert néhányan 3 treff kontrában ragadtak, és a 4 kőrben voltak, akik nem próbálták meg lelopni a pikket, ezért buktak.
Itt nagyjából mindegy volt, hogy 1 minor vagy 1 szan volt az indulás, mert szinte mindenki 4 kőrben kötött ki, ami aztán elbukott. Az 1 minoros indulók közül néhányan nem találták meg a 4–4-es kőrt, és 3 szanban kötöttek ki. Ezzel most jól jártak, mert háromból kétszer megtömték.
A gyenge szan után könnyű volt megtalálnunk a 4 kőrt. A rosszul ülő/oszló kőr, pikk és treff miatt a felvétel bukásra volt ítélve. Mivel az ellenfél nem hívta meg időben a pikket, megúsztuk egy bukással, ami 80 százalékot ért.
Itt az ellenfél játszott (közepesen) gyenge szant, és nem találtam ki, hogy kontra a jó licit, mert arra a partner kimenekül pikkbe és ott jó sokat lehet ütni. Így utólag az erős kőr és a két ász miatt jobbnak tűnik a kontra, mert van jó indító kijátszásunk.
Viszont a multilandynak megvolt az az előnye, hogy egy licittel be tudtam mutatni a lapomat, és nem kellett a 3-as szinten kísérletezni.
A 2 kőr elméletileg bukós volt ugyan, de elég nyílt lapos ellenjáték kellett volna hozzá. Az aduzás után a kedvező treff kiosztás miatt már nem lehetett buktatni, csak elbukni. A káró bubi hívásra már nem tudtam elrontani a szín kezelését. A +110-es írás 63,33 százalékot hozott.
Ez egy erősen necces indulás volt a dubló kőr ász-dáma miatt, de nem lett belőle baj. A transzferre illett volna 3 pikket mondani, de úgy gondoltam, hogy ha az ellenfél eddig nem jelentkezett, akkor ezután sem fog. Ez be is vált, és a legolcsóbb felvételt játszottuk az egész mezőnyben. A lapok meseszerűen voltak kiosztva, és a pikk gém elvehetetlen volt. Így a licit alacsonyan tartása semmi hasznot nem hozott. A +170 így is 60 százalékot ért.
Itt a gyenge szan ellenünk dolgozott, mert az ellenfél az 1 treff indulás után alacsonyan tudott be- és kiszállni a licitből. Akik az 1 szan után közbeszóltak, 2-3-4 bell bukással végezték. Így hiába voltunk azon kevesek között, akik megtalálták a pikket, mert az elméletileg éppen hogy teljesíthető 1 szanba néhányan két szürt is tömtek, ami túlírta a 140-et (33,33 százalék).
Itt a gyenge szan megnehezítette a dolgunkat, mert a kétszínű közbeszólás után veszélyesnek tűnt a káró szín. Amikor azonban a Rubensohl 2 szanra (minimum invit treffel) Péter káróban adott pozitív licitet, már könnyű volt 3 szant mondani. A káró indulás után könnyű volt az összes ütést betakarítani: sokfelé osztott „topszkór”, 66,66 százalék.
Itt most szerencsénk volt, mert a gyenge 1 szannal szemben nem volt kedvem gémre menni, és kihagytuk a bukós 3 szant: +120 és 53.33 százalék.
Akik 1 pikkel indultak, szinte mindannyian 3 szanban landoltak és többnyire buktak.
És végül a 31. parti, ahol nem volt szó sem gyenge, sem erős szanról…
Az 1 kőr indulás után azon morfondíroztam, hogyan fogom vezetni a licitet a szlem felé. A közbeszólás után kapóra jött a felüllicit mint fites invit+, hiszen arra a partner tudja jelezni, hogy van-e többletereje. A fit tudatában Scharnitzky Péter ötvesztős lapjával gémre ugrott. Ennél több biztatás nem kellett. A 4 pikk ászkérdésre adott két kulcslap válasz után már a nagyszlem lebegett a szemeim előtt, ha a partnernek van káró királya. A kőr dáma birtokában azonban úgy hittem, hogy nem tudom megkérdezni, mert a következő kérdésre kőr dáma nélkül a partner kénytelen negatív választ adni. A 6 káró azt akarta sugallni, hogy káróban kell segítség. Ez azonban lóság volt, mert az ászválasz már tagadta az adu dámát, így az 5 pikk sima királykérdés lett volna.
A közlekedési nehézségek miatt inkább lemondtam a treff impasszról, és reménykedtem, hogy húz a kőr. Ez bevált, és a 6 szan a 6 kőrös felvételek nagy részét túlírta: 70 százalék.
Sajnos négy asztalon a harmadlagos királlyal lefedték a treff dámát, pedig a dubló ász látható volt az asztalon. Így ott 13 ütés lett az eredmény.